Літо близько. В чому носити?

Зараз багатьох хвилює питання, який слінг вибрати на літо, щоб носити було не спекотно і комфортно. Для того, щоб розібратися в цьому, нам потрібно відповісти на декілька питань:  який вид слінгу краще обрати, якщо це слінг шарф, то який склад тканини краще обрати влітку, який розмір, які намотки???

Які види слінгів гарні для спеки?

Якщо вибирати літній слінг, то краще зупинитися на  коротких слінг шарфах, слінгах з кільцями, май-слінгах, фаст-слінгах. Їх відрізняє відсутність багатошаровості і вони гарно вентилюються.

Слінг з кільцями – одношаровий. Він створює на мамі і дитині найменше шарів тканини. Якщо у вас май-слінг, то краще, щоб він був без додаткових шарів ущільнювача на спинці (те ж стосується і фаст-слінгу).

Носити в спеку  реально і в слінг шарфі. У цьому випадку просто потрібно обрати одношарові намотки і трохи менш спекотні слінги. Буде не зайвим освоїти намотки для коротких шарфів (найбільш актуальні розміри 2-3-4). Однак, якщо ви зовсім не можете обійтися без довгого шарфа, то віддайте перевагу найтоншим і спокійно робіть хрест над кишенею. Тільки не забувайте, чим тонкіший шарф, тим ретельніше необхідно його намотувати. І краще вибирати тканини з рельєфним плетінням, їх чіпкість буде замінювати собою товщину і створювати гарну підтримку.

З намоток можна порекомендувати такі, як простий хрест, хрест із вісімки, простий хрест на стегні, хрест над кишенею з не розправленими полотнами, кенгуру, одношарові усічені намотування, простий рюкзак, робін. Не забувайте про вік дитини. Обирайте намотку, яка відповідає  віку вашого малюка.

Ідеальний матеріал для літнього слінгу

По-перше, важливий склад тканини, з якої виготовлено слінг, «літніми» вважаються слінги з льоном, шовком, туссою (диким шовком), буретом, рамі, коноплею, бавовною і бамбуком.

Тканини з додаванням льону і шовку традиційно вважаються «прохолодними». Льон добре продувається і «дихає» навіть в найжаркіший час, володіє доброю гігроскопічністю. Що стосується лляних слінгів-шарфів, то вони відрізняються дивовижною цупкістю і вантажопідйомністю. Однак в слінгу з високим вмістом льону (50% і більше) буде жарко (виняток становить, так званий, ірландський льон). А ще у лляних тканин є один невеликий недолік – вони дуже мнуться.

Шовк ідеальний для літа. Шовкова тканина добре продувається. При виробництві слінгів використовується 3 види шовку, Мальберрі (культурний шовк, його найчастіше мають на увазі під словом шовк), тусса (дикий шовк) і бурет.

Мальберрі шовк –  він же тутовий шовк, тому що виробляє його тутовий шовкопряд (гусениця цього виду живе і харчується на шовковиці, звідси і назва). Тутовий  шовкопряд –  це єдиний шовкопряд, який розводиться і живе  для промислового виробництва шовку. Розводять тільки гусениць, що виробляють білу нитку. Виробництво культурного шовку не гуманно – кокони з живими ляльками варять в окропі,  так простіше розмотувати кокон. І пахне він вареною гусеницею. Шовк гладкий, м’який, блискучий, слизький, прохолодний і т.д. і т.п. Одне, мабуть загальна властивість всіх шарфів з культурним шовком – крихкість. Шовкове волокно легко пушиться і чіпляється, і, звичайно, не виносить грубого прання і високих температур.

Шовк має добру гігроскопічність, в жарку погоду приємно холодить, дуже підходить для малюків схильних до алергії і шкірних висипань. Але для найменших не рекомендується тусса (дикий шовк). Він доволі грубий.

Туссовий шовк – Тусса – сорт шовку, що отримується з шовковини дикого шовкопряда. Цей різновид шовкопряда мешкає в природних умовах і харчується листям берези, дуба  і ін. дерев. Дикий шовк відноситься також до розряду так званих «гуманних шовків». Справа в тому, що гусінь-метелика не вбивають паром незадовго до вилуплення, щоб розкрутити незайманий кокон, а дозволяють їй вилупитися і полетіти. Це більш суворий сорт шовку різних відтінків від кольору топленого молока до темно-бурштинового. Волокно туссового шовку більш міцне і грубе, в порівнянні з культурним. Майже не блищить і дуже шершаве. Першою туссовий шовк для виробництва слінгів використала компанія Didymos в 2010му  році. Це були Nino natur з туссовим шовком.

Буретний шовк – бурет – (від французького «bourrer» – «набивати, наповнювати») прядуть з коротких волокон, з тих частин кокона, які не піддаються розкручуванню. Бурет – це свого роду «відходи» шовкового виробництва. Буретний шовк містить найбільшу кількість серицина – клейкої речовини, що з’єднує шовкові нитки. Серицин має цілющі властивості і виражену бактерицидну дію, в ньому не живуть бактерії і грибки, він здатний загоювати рани, заспокоювати почервоніння шкіри і навіть екземи. Тобто, це нитка з дрібних очесок і недоносків – неоднорідна, вузлувата. Ззовні на культурний шовк не схожий зовсім. Але м’який, гігроскопічний і навіть цілющий. Буретний шовк для виробництва слінгів першим почав використовувати виробник Vatanai.

Бамбук – завдяки особливому переплетінню волокон, володіє «дихаючими властивостями» і гігроскопічністю, а також зберігає прохолоду, захищає від ультрафіолетових променів. Тканини з бамбука набагато м’якші, ніж бавовна або льон. Бамбукові шарфики ідеальні для новонароджених, але вимагають ретельних намоток. Бамбукольни – тоненькі, хвилясті, приємні і прохолодні, а бамбукобавовняні пухнасті і тепліші.

Віскоза – має склад, близький до натурального волокна з бавовни. Віскозній тканині можна надати характеру шовку, бавовни або вовни, змінюючи блиск, товщину і надаючи звивистість волокнам. Потовщені нитки можуть надати віскозному полотну вид льняного. Зараз шарфи з віскозою рідкість.

Конопляний слінг, новий і не праний, новачкам освоїти буде не легко. Він дуже щільний, мотається важко, проте розношується дуже швидко і стає вкрай м’яким і навіть пухнастим.

Пористість волокна коноплі, завдяки якій тканина з часом не вицвітає, дає  ще кілька переваг – конопляна тканина прекрасно оберігає влітку від спеки, оскільки дуже добре вентилюється, а взимку, навпаки, зігріває і дає тілу дихати. Приємний бонус – тканина з конопель містить природні UV-фільтри, що запобігають влітку згорянню шкіри.

Капок – рослинна шерсть, волоски з нутрощі плоду сімейства баобабових, кількох видів великих тропічних дерев. Слінги з капком випускаються порівняно недавно, шарф має всі властивості бавовни, при цьому має шовковистий блиск, за рахунок додавання в шарф капку.

Рамі – японська кропива, волокно рамі відрізняється хорошою міцністю. Тканина з волокна рамі красива, вона має природний, схожий на шовк, блиск і легко забарвлюється, не втрачаючи шовковистості.

Бавовна м’якше льону, добре дихає. Слінги з 100% вмістом бавовни – теж вельми непоганий варіант для літа, тільки вибирати треба тонший і рихлий. Можна підібрати бавовняний слінг з різними добавками, наприклад, з льоном, з шовком, з коноплею.

Отже, вибір слінгу на літо – це індивідуальний підхід кожної  слінгоматусі, який потрібно робити, орієнтуючись тільки на свої відчуття та комфорт вашого малюка.

Автор: Вікторія Шевченко, слінгоконсультант.