СЛІНГОБІБЛІОТЕКА – нові можливості у світі слінгоносіння!

Наразі дуже популярними стають прокати, особливо дитячих речей: не треба нічого купляти, особливо дорогого, а можна, заплативши порівняно не великі кошти, взяти на деякий час круту іграшку, коляску, стільчик тощо. Бо усього не купиш, а якщо і купиш, то куди потім все це подіти…Приблизно такі питання задають собі батьки, перш ніж починають шукати найближчий прокат дитячих товарів.

Слінгосвіт також не є виключенням. Із популяризацією слінгоносіння в Україні, утворенням та активним розвитком слінгоспільнот у соціальних мережах, появою регулярних слінгозаходів та слінгозустрічей для батьків та малюків, багато майбутніх/вже батьків почали звертати увагу на переваги слінгоносіння: близькість із дитиною, мобільність, певна соціалізація дітей тощо.

Але часто навіть батьки, яким близькі принципи природного батьківства, не досить впевнені в тому, чи зможуть вони опанувати оті 4-5 метрів слінгу, чи може треба шукати ерго-рюкзак/май-слінг і взагалі як ними користуватись, якщо малюк….

Раніше, коли слінгоносіння ще не було таким популярним, слінгоконсультантів та магазинів слінгів було обмаль, можливості спробувати слінг були досить обмеженими – чи купити, чи попросити у знайомих (якщо є такі), чи шукати десь там у великих містах  слінгозустрічі та шоу-руми.

То ж порівняно нещодавно по всій Україні почали з’являтися слінготеки чи іншими словами слінгобібліотеки. Зазвичай їх створюють слінгомами, пам’ятаючи, як самі колись вагались, шукали та методом проб і помилок знаходили свій ідеальний вид слінгу, улюблений бренд слінгів, опановували нові намотки. Так і я колись вагалася, шукала, питала, а тепер із задоволенням ділюся тими знаннями, аби щасливих батьків (особливо матерів) і дітей було більше.

То ж що таке слінгобібліотека? У бібліотеці слінгів можна взяти слінг в прокат під заставу, яка потім повертається за вирахуванням суми прокату. Прокат слінгів здійснюється на основі договору прокату, під заставу повної ринкової вартості слінгу. Зазвичай у бібліотеці є багато видів слінгів –  ткані та трикотажні слінги-шарфи, май-слінги, шарфомаї, ерго рюкзаки, слінги з кільцями, хіпсіти і аксесуари (наприклад, слінгонакидки).

Крім того, зазвичай беручи слінг на прокат, ви можете отримати слінгоконсультацію від сертифікованого слінгоконсультанта, який не тільки навчить вас як користуватися конкретним видом слінгу, а й допоможе обрати ідеальну для вас намотку, підкаже нюанси та відповість на будь-які, пов’язані із слінгоносінням, питання.

У слінгобібліотеці ви не знайдете переносок типу “кенгуру”, “бананів”, сумок-слінгів та інших псевдо-слінгів. Ми наполегливо НЕ рекомендуємо вам навіть пробувати такі види переносок, тому що це може бути небезпечно для вашого здоров’я і здоров’я вашої дитини.

Сума застави та ціна прокату зазвичай залежать від ринкової ціни конкретного слінгу, економічного рівня розвитку регіону, в якому працює слінгобібліотека. Але єдиним залишається не писані правила, що прокат слінгів має бути доступним, та що гроші отримані за прокат слінгу йдуть зазвичай на поповнення слінготеки новими слінгами.

Як правило, в бібліотеці є слінги, які можна легко купити в Україні, якщо вони вам сподобались, або ж самі завідуючі слінгобібліотекою є представниками деяких торгових марок слінгів та аксесуарів.

Часті запитання:

А якщо я живу у передмісті/іншому місті?

Іноді консультанти виїздять за межі міста, але тоді консультація чи доставка слінгу буде трохи дорожчою з огляду на витрати на проїзд

А ви мені так даєте чи ми щось підписуємо?

Для своєї бібліотеки я розробила розписку (акт прийому-передачі слінгу/грошей) та договір прокату, деякі бібліотеки використовують лише розписку чи працюють на довірі.

А чи можна слінг прати/зробити оренду дешевшою якщо взяти надовго/купити саме цей/подовжити оренду ще на два тижні тощо?

Зазвичай у бібліотеці слінгів існують певні правила, з якими можна ознайомитися перш ніж звертатися за орендою, а якщо у вас ще залишаться питання, то всі вони зазвичай вирішуються в індивідуальному порядку із завідуючим слінгобібліотекою.

Слінгобібліотека буде корисною не тільки для “новачків”. І досвідчені батьки, які вже носять дитину в певному виді слінгу, звертаються до бібліотеки, щоб

  • спробувати новий вид слінгу та зрозуміти чи підійде він саме їм;
  • спробувати слінг іншого виробника, складу, плетіння;
  • взяти красивий слінг, що пасуватиме до плаття, на захід;
  • взяти певний вид слінгу у відпустку чи похід із дитиною;

То ж підсумовуючи вище сказане, слінгобібліотека може бути у нагоді, коли Ви…

  • хочете спробувати слінг, але не впевнені, що вам і вашій дитині він підійде;
  • не розумієте, чому деякі слінги так дорого коштують;
  • хочете спробувати щось новеньке;
  • цікавить конкретний бренд, склад, колір або “саме цей Слінг”;
  • їдете у відпустку з дитиною без коляски.

Автор: двічі слінгомама, слінгоконсультант, завідуюча слінгобібліотекою Ковріга Альона м. Дніпро