Слінгоносіння в холодну пору року

Носити дитину в слінгу в холодну пору року можна по-різному

Носіння дитини під одягом дорослого

Це може бути, як спеціальна слінгокуртка, так і слінгонакидка або навіть звичайна куртка більшого розміру, під якою розміщуються мама з малюком в слінгу. Носити під курткою можна тільки вертикально в слінгу шарфі , май слінгу, ерго рюкзаку. Не бажано носити в слінгу з кільцями і слінгу шарфі в намотках, які не підтримують ніжки (намотка повинна фіксувати ніжки, щоб уникнути випрямлення їх і сповзання малюка). Під курткою можна носити дитину з народження, і, як правило до року (або більше, в тому випадку, якщо мама не планує діставати малюка зі слінгу під час прогулянки). Куртка не повинна закривати обличчя малюка. Коли малюк знаходиться під курткою, йому необхідно менша кількість шарів одягу, так як мама гріє його своїм теплом. Добре, якщо мама і малюк в термо одязі, але, можна використовувати і будь-які інші варіанти, які вже є у малюка (головне, щоб одяг був комфортним і не давив). Кожен шар слінгу – це шар одягу, тому спинка, як правило вкрита досить добре. Утеплення потребує голова дитини і, можливо, ніжки. На голову найзручніший варіант шапка – шлем (але підійдуть і будь-які інші), на ніжки гетри або високі шкарпетки.

Носіння в слінгу зверху одягу дорослого

Плюс цього варіанту в тому, що немає необхідності купувати додаткові аксесуари: слінговставки, слінгонакидки, слінгокуртки і тд … Дитину носять в зимовому одязі поверх зимового одягу дорослого. Цей варіант підходить для прогулянок, коли мама планує діставати дитину з слінгу під час прогулянки. Цей варіант, як правило, підходить для дитини післяроку. Наприклад, коли необхідно донести дитину до майданчика, а там випустити побігати. Після прогулянки примотати в слінг і віднести додому. Комфортність цього варіанта великою мірою залежить від виду слінгу і верхнього одягу дорослого і дитини. Зручніше за все використовувати ерго рюкзак, май слінг, слінг з кільцями. Довгий слінг шарф найменш зручний варіант (його складно регулювати і фіксувати. Якщо мама в пальто – складно підтягнути, якщо куртка лижного типу – слінг може ковзати). Так само при носінні дитини необхідно стежити, щоб в М-позиції одяг прикривав ніжки дитини (використовувати одяг з подовженими “ніжками”, гетри, спеціальний слінгоодяг і тд). Так само в цьому випадку можуть стати в нагоді слінгобахіли, щоб малюк не псував одяг дорослого.

Зовсім маленьких діток краще не мотати на одяг, так як втрачаються багато плюсів слінгоносіння:

  • дитина буде облизувати верхній одяг
  • мама не зможе погодувати груддю
  • зайшовши в тепле приміщення, мама не зможе зняти верхній одяг не потривоживши дитини, при цьому велика ймовірність спітніти і мамі і малюкові
  • мама не може гріти дитину своїм теплом
  • М-позицію швидше за все не вийде дотримуватися в теплому комбінезоні

Також може бути комбінований варіант: мама мотає дитину в верхньому одязі під свою розщібнуту куртку.

Для будь-якого варіанту слінгоносіння також необхідно пам’ятати про зручне і не слизьке взуття для дорослого. Можливе використання льодоступів. Також, якщо мама годує грудьми, необхідно використовувати спеціальний одяг для годування або звичайний одяг, який підходить для грудного вигодовування.

Приємного слінгоносіння!

Автор: Гординська Юлія