Усе про слінги в питаннях і відповідях.

  1. Навіщо ці нововведення !? Раніше всі обходилися без слінгів.

А ще раніше обходилися без візочків, мобілів, манежів і тд …

Будь-яка річ, яка купується з появою дитини, повинна спрощувати мамі життя. І, при цьому, бути безпечною і не шкідливою для дитини (а краще корисною). Тому, чи потрібен помічник «слінг» саме Вам – вирішувати тільки Вам. Адже всі ми різні, у всіх нас різні пріоритети, ритм та умови життя, і тд …

  1. Чи носити в слінгу?

Це питання не зовсім коректне. Необхідно конкретизувати. Якщо стоїть питання: “носити в слінгу або лежати з дитиною на ліжку?” – Однозначно лежати … А якщо: “носити в слінгу або носити на руках?” – Носити в слінгу, так легше мамі.

  1. Невже в слінгу легше, ніж на руках?

Для порівняння: що зручніше нести: туристичний рюкзак на плечах (припустимо, 10 кг) або кавун в руках (ті ж 10 кг). Звичайно, туристичний рюкзак зручніше. Тому в слінгу легше, адже він краще розподіляє навантаження.

  1. Чому деякі слінги дорогі, а деякі дешеві? В чому різниця?

Те ж питання можна задати і про всі інші товари і послуги. Наприклад, про машини. Чому запорожець коштує менше лексуса? Основну свою функцію “возити людину” і та, і та машина виконує. Але, різниця в комфорті, швидкості, обслуговуванні і тд – величезна. Слінги теж різні)

  1. Що краще: слінг шарф, слінг з кільцями, май слінг або ерго рюкзак?

Переведемо це питання в іншу площину. Що краще: легковий автомобіль, вантажний автомобіль, гоночний автомобіль або автобус?

Кожен вид транспорту гарний у своєму конкретному випадку.

І ви не будете шукати гоночний автомобіль для перевезення дивана і холодильника.

Це ж стосується і слінгів. Кожен вид слінгу, зручний у своїй конкретній ситуації.

  1. Чи складно навчитися користуватися слінгом?

На жаль, вміння користуватися слінгом не передається у спадщину (як і більшість інших умінь: в’язати, водити автомобіль, і, навіть, зав’язувати шнурки). Але, при бажанні, всьому можна навчитися.

  1. А дитина не випаде з слінгу?

При використанні правильного слінгу, правильної намотки і при спокійному пересуванні (плавати на байдарках я не раджу) – слінг абсолютно безпечний для дитини.

  1. Я бачила, як дитина плакала в слінгу. Напевно, йому там не зручно?

Дитина так само може плакати, в ліжечку, в колясці, на руках. Тому, якщо дитина плаче в слінгу, не завжди причина саме в ньому. У цьому випадку необхідно перевірити не пов’язані зі слінгом причини (наприклад,чи не жарко дитині, чи не треба йому поміняти підгузок, перевірити, чи не голодний він і тд), а так само перевірити пов’язані зі слінгом причини (чи зручний одяг для слінгоносіння, чи правильна намотка і тд …)

  1. А чи не звикне дитина до рук?

Дітям необхідні тактильні відчуття. І чим менша дитина, тим вище ця потреба. Дотики необхідні для розвитку нервової системи, емоційної регуляції, це зрозумілий немовляті спосіб висловити свою любов. Дотики малюкові життєво необхідні. Більше про потреби дитини, закладені природою, можна дізнатися з книг і статей на тему «природного батьківства». (Наприклад, книги Жан Ледлофф)

  1. До якого віку можна носити в слінгу?

Слінг – це помічник. І, він може носити Вашого малюка так довго, як це треба Вам або Вашій дитині. Перші 6 місяців така необхідність може виникати досить часто, як вдома, так і на вулиці. Коли дитина навчиться повзати – вдома йому буде набагато цікавіше досліджувати світ, ніж знаходиться в слінгу, тому потреба в слінгу може знизитися. Близько року, дитина буде проситися топати ніжками. Тому, слінг знадобиться ще рідше. Наприклад, тільки у випадках, коли мама поспішає кудись. Але, навіть, в 2 роки необхідність в слінгу залишається. Наприклад, коли мама не вдома, а у дитини денний сон.

П.С. І, скажу по секрету, при тісному спілкуванні, мами, які чудово обходилися без слінгу, частенько проговорюються: “Як шкода, що в той момент у мене не було слінга. Він би мені дуже допоміг.” Не відмовляйте собі в задоволенні мати помічника!

Автор: Гординська Юлія